BELKAR™ – tobulumo link – Dow AgroSciences

BELKAR™ – tobulumo link

BELKAR™ – tobulumo link

ŪKININKO patarėjas – 2018 M. RUGPJŪČIO 4 D. NR. 88 (3796)

Naujas žieminių rapsų herbicidas

Artėjant žieminių rapsų sėjai dažnas ūkininkas pradeda svarstyti, kokiais herbicidais reikės nupurkšti augalus, kad šie galėtų tolygiai augti ir vystytis, nekonkuruotų su piktžolėmis ir taip galėtų pasiekti optimalų augimo tarpsnį pasiruošiant žiemoti.

Dow AgroSciences kompanija pristato  naują  herbicidą žieminiams rapsams BELKAR™. Herbicidą sudaro nauja veiklioji medžiaga Arylex™ Active, jau žinoma iš herbicido Zypar™, ir pikloramas, pažįstamas iš herbicido Galera™.

BELKAR™ naikina įvairias dviskiltes piktžoles ir yra skirtas rudenį purkšti žieminiams rapsams. Produktas veikia per lapus ir neturi dirvinio poveikio, todėl tai ypač aktualu tais atvejais, kai ruduo yra šiltas ir sausas, o dirvoje trūksta drėgmės.

BELKAR™ galima purkšti vieną arba naudoti maišant su METAZAMIX™. Purškiant herbicidų mišinį rekomenduojama norma yra 0,25 l/ha BELKAR™ pridedant 0,6 l/ha METAZAMIX™. Purškiant žieminių rapsų pasėlį produktų mišiniu užtenka vieno purškimo. Jei pasėlyje yra javų pabirų, reikėtų naudoti tam skirtą herbicidą, tačiau nemaišant jo su BELKAR™ ir METAZAMIX™  mišiniu.  Geram  rezultatui pasiekti būtina, kad piktžolės būtų sudygusios, o BELKAR™ ir METAZAMIX™ purškiamas kai žieminiai  rapsai turi 2–4 tikruosius lapelius. BELKAR™ ir METAZAMIX™ mišinio privalumai:

  • Naikina daugelį pagrindinių bei probleminių dviskilčių piktžolių rapsų pasėlyje rudenį po sudygimo: ramunes, aguonas, lipikus, rugiagėles, snapučius, daržines žliūges, trikertes žvagines ir kt.
  • Dirvos drėgmė nėra svarbi produkto efektyvumui. Abi veikliosios medžiagos veikia per lapus, todėl gerai sunaikinamos jau sudygusios piktžolės.
  • Dirvos paruošimo būdas nėra svarbus produkto veikimui. Net netolygiai išdirbta dirva ir nedideli grumstai dirvos paviršiuje neturės esminės įtakos produkto veiksmingumui.
  • Produktas efektyvus sėjant žieminius rapsus į ražienas ir esant dideliam šiaudų kiekiui dirvos paviršiuje. Svarbu, kad purškimo metu piktžolės būtų sudygusios.
  • Naudojamas visų tipų dirvožemiuose.
  • Greitai pastebimas matomas efektas, todėl lengva įsitikinti produkto veiksmingumu.
  • Užtenka vieno purškimo, kad pasėlis būtu švarus nuo piktžolių ir galėtų pasiruošti žiemoti.

Straipsnis PDF formatu >>